W Drogach myślącychMichał Heller i Józef Życiński prowadzą czytelnika przez pogranicze filozofii, nauki i teologii, pokazując, że wielkie pytania o świat nie muszą dzielić rozumu i wiary. To książka dla osób, które chcą myśleć szerzej o rzeczywistości, o miejscu człowieka w kosmosie i o tym, jak naukowy obraz świata spotyka się z refleksją metafizyczną. Autorzy piszą w sposób poważny, ale zarazem otwierający, zachęcając nie do gotowych odpowiedzi, lecz do dojrzalszego namysłu.
O co chodzi autorowi
Autorom chodzi o pokazanie, że myślenie nie powinno zatrzymywać się na prostym przeciwstawieniu nauki i religii. Szukają takiej drogi, na której człowiek może jednocześnie zachować intelektualną uczciwość i nie rezygnować z pytań o sens, byt i ostateczne podstawy rzeczywistości. To książka o odwadze myślenia, które nie ucieka ani od ścisłości, ani od metafizycznej głębi.
Szczegóły produktu Tytuł: Drogi myślących Autor: Michał Heller, Józef Życiński Tematyka: filozofia, nauka a religia, metafizyka, refleksja teologiczna Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Teologiczne Miejsce wydania: Kraków Rok wydania: 1983 Okładka: miękka Format: 20,2 x 14,3 cm Liczba stron: 264 Waga: 0,33 kg Stan: bardzo dobry (ocena: 8/10) Zdjęcie: Przedstawia dokładnie tę książkę, zdjęcie książki zostało wyostrzone Lokalizacja: Antykwariat dobrej książki - Wieszcz.pl Opiekun produktu: Antykwariusz - miłośnik dobrej książki :) ISBN: 83-00-00593-5 Typ publikacji: Książka Opis: ChatGPT Kod magazynowy: 60 t
Parametry:
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.